DOŁĄCZ DO CHÓRU

Lubisz śpiewać? Chcesz mieć możliwość wyjazdów na warsztaty muzyczne, konkursy i festiwale chóralne w kraju i zagranicą oraz koncertowania z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, nie czekaj, zostań członkiem Chóru „Ogniwo”.

Wielką radością byłoby dla nas gdyby Pan/Pani zechciał/a zasilić nasze szeregi. Znajomość nut jest nieobowiązkowa, wystarczyć muzykalność, zaangażowanie i chęć do pracy oraz uśmiech. Gwarantujemy miłą atmosferę, ciekawy sposób na spędzenie czasu, rozwój pasji chóralnego śpiewu. Twoja obecność i wsparcie wyzwoli w nas dodatkowe pokłady energii tak, by nie tylko nie sprzeniewierzyć się ponad stuletniej historii „Ogniwa”, ale także nam wszystkim dać satysfakcję pracy w zespole.

Przyjdź na otwarte warsztaty z emisji głosu, na których będziesz mógł sprawdzić się i wspólnie z chórem uczestniczyć w próbie, poznasz zespół i dyrygenta.

Warsztaty odbędą się 1 czerwca o godzinie 13:30 w Sali Kameralnej Filharmonii Śląskiej przy ulicy Sokolskiej 2.

Nie możesz przyjść? Nic straconego!

Próby odbywają się w Filharmonii Śląskiej przy ul. Sokolskiej 2 w Katowicach
Wtorek i Czwartek godz. 18:30. Sala Kameralna Filharmonii

zadzwoń 604-135-910

Czekamy na Ciebie! Przyjdź – bądź ważnym ogniwem naszego chóralnego łańcucha.

Aby dołączyć do naszego chóru możesz również skorzystać z poniższego formularza

Ramię w ramię z Filharmonią Śląską
Chór Mieszany „Ogniwo” od wielu, wielu lat ściśle związany jest z Filharmonią Śląską. Wszystko zaczęło się gdy dyrygentem „Ogniwa” był Karol Stryja (1947-1954). Dokładnie 7 września 1953 roku chór podjął stałą współpracę z Państwową (wtedy) Filharmonią Śląską. Trwała ona także po powołaniu w 1974 roku Chóru Filharmonii Śląskiej; wielokrotnie potem z tym zawodowym chórem Ogniwo wykonywało dzieła największe. Nasze przyjazne współdziałanie trwa po dzień dzisiejszy. W gmachu Filharmonii dwa razy w tygodniu odbywają się próby zespołu. Niejednokrotnie chór miał możliwość zaprezentowania swojego repertuaru szerokiej publiczności na estradzie Filharmonii oraz dać koncert z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej.

Ogniwo w Europie
Dzięki bogatemu repertuarowi chór w swoich kronikach zapisał występy na licznych festiwalach, m.in. w La Chaisse Dieu i w Troyes we Francji, koncert w słynnej Arena di Verona, koncerty a cappella w ówczesnych Czechosłowacji i Jugosławii, Bułgarii czy Niemczech, potem jeszcze w Czechach, Austrii, Hiszpanii, Łotwie i Ukrainie. W ostatnich dziesięciu latach do listy zagranicznych koncertów dopisaliśmy występy w wiedeńskich kościołach – polskim i na Kahlenbergu, na festiwalu w Paryżu, konkursowe występy w Lloret de Mar oraz koncert muzyki sakralnej w barcelońskiej katedrze św. Eulalii, a także wyjazd na Międzynarodowy Festiwal do Budapesztu.