PORTFOLIO
SEARCH
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
DOŁĄCZ DO NAS

NIE CZEKAJ! DOŁĄCZ DO CHÓRU

 

Lubisz śpiewać? Chcesz mieć możliwość wyjazdów na warsztaty muzyczne, konkursy i festiwale chóralne w kraju i zagranicą oraz koncertowania z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej?

Nie czekaj! Zostań członkiem Chóru „Ogniwo”.
 

Wielką radością byłoby dla nas gdyby Pan/Pani zechciał/a zasilić nasze szeregi. Znajomość nut jest nieobowiązkowa, wystarczyć muzykalność, zaangażowanie i chęć do pracy oraz uśmiech. Gwarantujemy miłą atmosferę, ciekawy sposób na spędzenie czasu, rozwój pasji chóralnego śpiewu. Twoja obecność i wsparcie wyzwoli w nas dodatkowe pokłady energii tak, by nie tylko nie sprzeniewierzyć się ponad stuletniej historii „Ogniwa”, ale także nam wszystkim dać satysfakcję pracy w zespole.

Czekamy na Ciebie! Przyjdź – bądź ważnym ogniwem naszego chóralnego łańcucha.

 

ZAPRASZAMY NA PRÓBY

 

Działający już ponad 105 lat Chór Mieszany „Ogniwo” z Katowic zaprasza lubiące śpiewać osoby do zgłaszania się na próby zespołu, które odbywają się w każdy wtorek od 18:00 do 20:00 i czwartek od godz. 18.30 do 20.30 w sali Kameralnej Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego przy ulicy Sokolskej 2 w Katowicach.

ZAPISZ SIĘ DO CHÓRU

Aby dołączyć do naszego chóru możesz również skorzystać z poniższego formularza. Wypełnij formularz i czekaj na odpowiedź! Przyjdź na próbę i dołącz do naszego zespołu!

Ramię w ramię z Filharmonią Śląską

Chór Mieszany „Ogniwo” od wielu, wielu lat ściśle związany jest z Filharmonią Śląską. Wszystko zaczęło się gdy dyrygentem „Ogniwa” był Karol Stryja (1947-1954). Dokładnie 7 września 1953 roku chór podjął stałą współpracę z Państwową (wtedy) Filharmonią Śląską. Trwała ona także po powołaniu w 1974 roku Chóru Filharmonii Śląskiej; wielokrotnie potem z tym zawodowym chórem Ogniwo wykonywało dzieła największe. Nasze przyjazne współdziałanie trwa po dzień dzisiejszy. W gmachu Filharmonii dwa razy w tygodniu odbywają się próby zespołu. Niejednokrotnie chór miał możliwość zaprezentowania swojego repertuaru szerokiej publiczności na estradzie Filharmonii oraz dać koncert z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej.

Ogniwo w Europie

Dzięki bogatemu repertuarowi chór w swoich kronikach zapisał występy na licznych festiwalach, m.in. w La Chaisse Dieu i w Troyes we Francji, koncert w słynnej Arena di Verona, koncerty a cappella w ówczesnych Czechosłowacji i Jugosławii, Bułgarii czy Niemczech, potem jeszcze w Czechach, Austrii, Hiszpanii, Łotwie i Ukrainie. W ostatnich dziesięciu latach do listy zagranicznych koncertów dopisaliśmy występy w wiedeńskich kościołach – polskim i na Kahlenbergu, na festiwalu w Paryżu, konkursowe występy w Lloret de Mar oraz koncert muzyki sakralnej w barcelońskiej katedrze św. Eulalii, a także wyjazd na Międzynarodowy Festiwal do Budapesztu.